Okullar, üniversiteler, eğitim ve bilimin hali içler acısı.

ÜNİVERSİTELERDE NAYLON TEZ PAZARI

Okullar, üniversiteler, eğitim ve bilimin hali içler acısı. Bu ahlaksızlık düzeltilmediği sürece köprülerden, binalardan bir gelecek ve medeniyet beklemek boş hayalden başka bir şey olmaz.

Okullar, üniversiteler, eğitim ve bilimin hali içler acısı. Bu ahlaksızlık düzeltilmediği sürece köprülerden, binalardan bir gelecek ve medeniyet beklemek boş hayalden başka bir şey olmaz. ÜNİVERSİTELERDE NAYLON TEZ PAZARI Çalıştığım büro sadece bu işten ayda 50-60 bin TL kazanıyor.” İstanbul dışında diğer kentlerin de düşünüldüğünde pazarın milyonlarca liralık bir pazar olduğunu kaydeden C.D., hangi bölümlerin tezlerinin zor olduğunu ve ya yazılamadığı yönündeki sorumuzu ise “Birçok alandan insanlar olduğu için yapılmayan ödev ya da tez görmedim. Sen bana parayı ver, istediğin ödevi istediğin dilde hazırlatabilirim” diye yanıtlıyor. Tez yazım merkezlerinden en çok şikâyet edenler ise akademisyenler. Özel bir üniversitede dekan yardımcılığı yapan bir öğretim üyesi, konuyla ilgili şikâyetini “Bu bir sektör oldu ve biz akademisyenler de üniversiteler de farkında ancak kimse bir şey yapmıyor. Herkes eğitim kalitesinin düştüğünden şikâyetçi ancak bu düşük kalitenin mezunlarının durumuna kimse bakmıyor. Herkes, ‘Bitirsin gitsin’ diyor. Onlar doktor oluyor, onlar avukat oluyor. Sonuç ortada” sözleriyle dile getiriyor.

http://www.haberturk.com/gundem/haber/1436142-tez-pazarinda-kapi-3-bin-tlden-aciliyor/7

Gizlilik Bildirimi
Gizlilik Bildirimi

Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Çerez kullanımına izin vermek için lütfen tıklayın.