Havaalanı yapın, köprü yapın, kanal yapın, ülkemizin gelişimi ve halkın iyiliği için ne gerekiyorsa yapın, adaletsizlik yapmayın.

Adaletsizlik yapmayın!..

2016-2017 eğitim öğretim yılında, maddi durumu iyi olup da parası çıkışmayan (?!) fakat özel okullarda öğrenim görecek 340 bin öğrenciye 2 bin 860 lira ile 4 bin lira arasında teşvik verilecek.

Bunun en az aynı miktarının imkânı olmadığı için özel okula hiç gidemeyecek olanlara da verilerek, Adalet ve Kalkınma Partisinin dünyada eşi benzeri görülmemiş bu adaletsizliği gidermesini istiyoruz.

Devletin senelerden beri bir adım öteye götüremediği Eğitim Sistemimizle ilgili, devletin 40 yıldır çözüm bulamadığı bir fitneyi bir gecede tarihi bir zaferle bertaraf edip destan yazan bu kahraman halkın her bir ferdine fikirleri sorulsun.

En başta benim iki buçuk yıldır BİMER'e, MEB'e yazdığım ama hiçbir yetkiliye ulaştıramadıklarım değerlendirilsin, dikkate almayan sorumlular tesbit edilip hesap sorulsun.

Hiçbir siyasi partiye, derneğe, ideolojiye, cemaate mensup değilim. Yazdıklarım, söylediklerim tamamen münferit olsa da bunun önemli bir oranda halkın düşünüp de söyleyemedikleri şeyler olduğu kanaatindeyim. Milletin, ülkenin, haklının yanındayım fakat ısrarla yapılan hataları da söylemekten geri durmam.

Havaalanı yapın, köprü yapın, kanal yapın, ülkemizin gelişimi ve halkın iyiliği için ne gerekiyorsa yapın, adaletsizlik yapmayın.

Madem her şeyi sıfırdan yapacağız, bu da benim naçizane katkım olsun.

Not: Bu yazı 8 Ağustos 2016'da Facebook'ta yayınlandı.
Facebook linki: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10210237816406421&set=a.2402355222861

İlgili Haber: http://www.trthaber.com/haber/egitim/340-bin-ogrenciye-ozel-okul-tesvigi-verilecek-264760.html

Yorum ekle