Darbe kalkışması başarısız oldu.Şimdi bunlara ne yapılsın?

Bundan sonra ne yapılsın?..

Darbe kalkışması başarısız oldu. Şimdi bunlara ne yapılsın?

Darbe kalkışması başarısız oldu.

Şimdi bunlara ne yapılsın?

Darbe kalkışması başarısız oldu.

Şimdi bunlara ne yapılsın?

Başarsalardı millete yapacaklarının aynısı onlara yapılsın.

Elebaşları hiç savunma hakkı verilmeden yargılanıp asılsın.

Onlara yakın olanlar hiç savunma hakkı verilmeden yargılanıp ömür boyu hapis cezasına çarptırılsın.

Daha alttakiler de hapishanelerde hücrelere tıkılıp, kafaları kazıtılıp, tek tip elbise giydirilip senede bir kez elleri arkadan bağlı olarak toplu halde mahkemeye çıkarılıp ne ceza verileceğine karar verilemesin ve bu yıllarca devam etsin.

İdamla kurtulmayıp hapse atılanlar için asıl heyecan bundan sonra başlasın:

"Yıllarca sistematik işkence yapılsın. İşkence yöntemleri için internetten 12 Eylül işkence yöntemleri araştırılsın. Yakınlarıyla görüştürülmesin. Uzun zaman kendilerinden haber alınamasın. Arada bir -Hücrede kendini astı, balkondan düştü, merdivenden yuvarlanıp öldü- gibi haberler çıksın."

Darbeye doğrudan karışmayıp darbeden yana olanlar için de asıl heyecan bundan sonra başlasın:

"Bunlar çeşitli yöntemlerle tesbit edilip fişlensin. Sosyal medya hesapları bir bir taransın. Bu gibileri tanıyanlar ihbar etsin. Yakalananlar nezarete atılıp işkence yapılsın. İşe girmeleri engellensin, işi olanlar işten çıkarılsın, hak aramalarına izin verilmesin, 3-4 tanesi bir araya gelirse hemen yakalanıp sorgulansın."

Darbenin püskürtülmesinde emeği olan halk, polis, asker, medya çalışanı, devlet görevlisi ve her kim varsa, onlar için de asıl zevk ü safâ bundan sonra başlasın:

"Onlara her yerde ayrıcalık tanınsın, üstünlük verilsin. İsteyen istediği işi rahatça yapabilsin. Bunlar arasında hiç ayrım yapılmayıp her türlü hizmetten ücretsiz ya da çok ucuza yararlanmaları sağlansın. Her birinin fikri, düşüncesi, inancı, kültürü saygı görüp birbirlerine de saygıyla davransın. İş kurmak, yurt dışına gitmek, proje gerçekleştirmek, kitap yazmak, kültürel faaliyet yapmak isteyenlere zorluk çıkarmadan kısa zamanda imkan sağlansın. Kimsenin huzurlarını bozmasına izin verilmesin."

Biraz ütopik mi geldi?

Her şerde bir hayır olabileceğine inanan bir millet değil miyiz?

İnsanlık şu kısacık tarihinde neler neler gördü.

Olu mu olur...

Gizlilik Bildirimi
Gizlilik Bildirimi

Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Çerez kullanımına izin vermek için lütfen tıklayın.