Selefilik ve Sömürgeci Batı

Selefilik ve Sömürgeci Batı

Bu Selefilik denen oyunun arkasında en başta Almanya olmak üzere hep beraber bütün diğer sinsi güçler yoksa ben hiçbir şey bilmiyorum.

2012 sonu, 2013 başı arasında Almanya’da altı ay kaldığımda çok ilginç durumlar gözlemledim.

Televizyon kanallarında sık sık katı İslamcı Selefiler konusu işleniyor, bunların Almanya’daki gruplarının görüntüleri verilerek İslamcılık tehlikesi gündemde tutuluyor, çirkin asık suratlı, uzun sakallı, küfürbaz ağızlı, ortaçağ kıyafetli, maymun görünümlü bu adamlarla İslam’ın ne tehlikeli ve çirkin bir şey olduğu insanların bilinçaltına işleniyordu.

Fakat ben buna benzer medya oyunlarını daha önceden hatırlıyordum.

Türkiye’de bir zamanların “Merkez medyası” (buna devlet kanalları da dahil) çok sinsi oyunlar oynadılar. Önce insanların bilinçaltına bazı öfke, korku, endişe, düşmanlık ve bilumum olumsuz duyguları enjekte ettiler, daha sonra da bu dürtüleri, hazırlığını yaptıkları emellerini gerçekleştirmek için kullandılar. Bir örnek var ki her zaman hatırlarım.

En çok izlenen kanalların ana haber bültenlerinde hep beraber kapkaç konusu işlenmeye başladı. “Kapkaçtan nasıl korunursunuz?”, “Kapkaç başınıza gelirse ne yapabilirsiniz?” gibi başlıkların altı temsili haber ve canlandırmalarla dolduruldu. Kısacası halk, en alçak terör eylemlerinden biri olan Kapkaç’a karşı uyarılıp bilgilendiriliyordu.

Yalnız ilginç bir durum söz konusuydu.

Ortada kapkaç diye bir şey yoktu. Gazetelerde, televizyonlarda kapkaç haberlerine rastlanmıyordu. Nereden çıkmıştı şimdi bu konuda haberler yapıp halkı uyarmak ihtiyacı?

Çok geçmeden anlaşıldı. Bir, iki ay sonra bir kapkaç furyası başladı. Her gün kanalların ana haberlerinde en çok yer alan haber kapkaç haberiydi. Çantasını kaptırmamak için yerlerde sürüklenen kadınlar, arabayla kaldırım kenarına sessizce yaklaşıp yürümekte olan yayanın elindeki çantayı kapanlar, polis müdürünün açıklamaları, korku dolu görgü tanıkları ve benzer şeyler.

Ve olayların daha ileri aşamasında, bu işin arkasında terör örgütü olduğu açıklamaları yapıldı.

Medya çok tehlikeli bir silah. Bu yüzden kimin elinde olduğu insanlık adına hayati derecede önemli. Mevlana’nın “Kötüye ilim öğretmek, yol kesenin eline kılıç vermek gibidir” sözünü daima göz önünde bulundurmamız lazım.

Şimdi tekrar Selefilik mevzusuna dönelim.

Şahsi olarak söylüyorum, o kadar okudum, yazdım, dinledim, gördüm ama bu zamana kadar Selefilik diye bir akıma, tarikata, ideolojiye, mezhebe ya da ne derseniz deyin, böyle bir şeye rastlamadım. Nereden çıktı şimdi bu Selefilik? Niye Alman medyası bunu sık sık gündeme getiriyordu? Suça bulaşan yabancıları, özellikle Türkleri rahatça sınırdışı eden Alman devleti madem bu kadar tehlikelilerdi, neden bu Selefiler’i Almanya’da barındırıyordu?

Alman kanallarında bu haberleri görüp aynı zamanda “Bu bir hazırlık. Her an bir şey olabilir” diye düşünürken bir ay kadar geçti ve Selefiler’in bir yere saldırdığı haberi geldi (tarihi ve olayı tam hatırlamıyorum, internetten araştıran bulabilir).

Artık şuna kesin eminim ki emperyalist, kapitalist, sömürgeci batı yüzyıllardır İslam’ı ve Müslümanları düşman görüyor, kendi halklarının da bunu hep böyle görmelerini istiyor.

Tarih 23 Haziran 2013 Pazar.

Haber şu:

“Mısır, Kahire yakınlarındaki Ceyze şehrindeki bir köye saldıran selefi ve Sünniler dört Şii Müslüman’ı şehit ettiler.”

Aslında her şey açıkça ortada. Emperyalist, kapitalist, sömürgeci batı yüzyılardır oynadığı oyunu sürdürüyor. Müslüman ülkeleri parçalıyor, birbirine düşman ediyor, birbiriyle savaştırıyor, kendisi de zenginliğine zenginlik katıyor.

Şimdi hedef sadece Türkiye’de değil tüm müslüman ülkelerde mezhep savaşları çıkarmak. Önceden parçaladıkları ülkeleri ve halkları birbirine kırdırıp aralarında düşmanlık, kin duygusu yerleştirmek ve bir daha belki de asla birleşememelerini sağlamak.

Not: Fazla zamanım olamdığı için ayrıntılara girmedim, konunun özünü ve özetini anlatmaya çalıştım. Düşünenlerin bunu da düşünmelerini dilerim.

1012115 10201474156200393 1882675892 n

1010043 10201474157720431 215074615 n

994770 10201474159680480 2018213007 n

Gizlilik Bildirimi
Gizlilik Bildirimi

Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Çerez kullanımına izin vermek için lütfen tıklayın.